Kapat

Tablo Kullanımının Dekorasyona Katkıları


Tablo Kullanımının Dekorasyona Katkıları

Yaşadığımız mekanlarda, hep bir ferahlık ve şıklık ararız ve bunun için türlü dekorasyon fikirlerini inceledikten sonra uygulamaya başlarız. Yapılan dekorasyon çalışmalarının hep bir tamamlayıcı olmuştu ve bunlardan en önemlileri de tablolar olmuştur. Örnek verecek olursak, eski Türk filmlerinde de yeni dizilerde de boyutları, malzemesi değişse de tablolar ev dekorlarının hep en önemli aktörü olmuştur.  Günümüzün de modern motifleri yansıtıp, şık bir görünümü olan popüler tablosu kanvas tablolardır. Sizler de evinizin dekorasyonuna özen gösteriyor ve dekorasyonunuzla uyum içinde bir kanvas tablonuz olsun istiyorsanız, size uygun renk ve model alternatifini doluduvar.com'da bulabilirsiniz.

Dekorasyon amaçlı olarak kullanacağımız tablolar, yaptığımız dekor çalışmasını tamamlar nitelikte renk ve boyut uyumlu olmalıdır. Evimizden örnek verecek olursak, koltuk takımının üst tarafına asacağımız tablomuzda koltuk takımımızın ana renkleri ağırlıkta olmakla birlikte kırlent ve benzeri yan dekor ürünlerinin de renklerinin olduğu bir tablo seçimi yapabiliriz. Bu sayede tablomuz göze hitap eden hoş bir görünüm ile mekanlara ferahlık, şıklık ve zerâfet katacaktır.

Dekoratif Tablo Alırken Ölçü Seçimi

Dekorasyonun tamamlayıcısı olarak alacağımız tablonun yerini ve ölçüsünü belirlemek tablomuzun mekana katacağı güzelliğin ilk adımı olacaktır. Mekanın dekoru yapıldıktan sonra öncelikle tablomuz için ayrılan alanın ölçüsüne göre bir tablo seçimi yapılır. Bu ölçü tablo için ayrılan duvarın boyutuyla orantılı olmalıdır, ne çok büyük ne de çok küçük kalmalıdır.  Doğru ölçü seçimi tablonuzu dekorasyonla bütünleştireceği gibi göze hitap edecek bir hale getirecektir.

Standart tablo ölçülerini aşağıda görebilirsiniz, bu seçeneklere göre dekorasyonunuzu şekillendirmeniz, tablo seçiminde alternatifinizi çoğaltacaktır.

35 x 50 cm.         30 x 30                  25 x 75
50 x 70 cm.         50 x 50                  30 x 90
70 x 100 cm.       70 x 70                  35 x 105
90 x 150 cm.       100 x 100

Yukarıdaki ölçülerin dışına çıkan özel siparişleriniz için doluduvar.com ekibiyle iletişime geçebilir, size özel çözümler için ilk adımı atabilirsiniz.

Ortamınızla Bütünleşen  Kanvas Tablolar İçin Detaylar...

Dekorasyon amaçlı olarak kullanacağımız tablonun ölçü seçimini yaptıktan sonra sıra geldi tablomuzun ortamla bütünleşik bir yapıda seçimine... Kanvas Tablo seçimimizi yaparken dekorasyonda kullandığınız renklerle uyumlu alternatifleri değerlendirmeliyiz. Bu renk seçeneği sizi fazla kısıtlamayacaktır. Çünkü doluduvar.com'da bir çok temada renk renk tabloları bulabileceksiniz. Örnek verecek olursak, kahverengi ağırlıklı olarak dekore edilmiş bir alan için tablo seçimi yapacağınız zaman, ağaçların ağırlıkta olduğu bir tablo seçimi yaparak hem ağaçların yeşilliğiyle ortama renk katar, hem de ağacın kahverengiyle dekor ile bütünleştirebilirsiniz. Bunlara ek olarak tablonun  alacağı ışık oranı da tablonun görünümü için önemli bir etkendir. Tablonuzla ilgili ışık örneğine gelecek olursak tabloyu dekorun ana etkeni yapan kişiler duvara yaptığı led ışıklı bir çerçevenin içine tabloyu oturtabiliyor. Bu dekorasyon örnekleri çoğaltılabilir. Tablonun temasına göre doğru ışıklandırılması, mekandaki görünümünü daha da güzelleştirecektir. Ayrıca isteğe göre dekora uygun parçalı tablo seçimi de doğru yapıldığı takdirde odaya güzellik katacaktır.  Bazı ortamlarda birden fazla tablo olması bütünlüğü daha iyi sağlamaktadır, bu durum daha çok büyük salonlu evlerde yaşanmaktadır. Siz de tablolarınızın sayısını mekandaki göze hitap eden nokta sayısına göre belirleyebilirsiniz.

Son olarak dekorasyona tablo yerleşiminin bir sanat olduğunu ve bunu sizin güzel düşüncelerinizle en iyi şekilde tamamlayacağınıza inandığımızı belirterek yazımızı noktalıyoruz. Seçiminizi yapın, mekanınızı değiştirin. Doğru seçim yaptığınızda dekorasyonun tablo ile tamamlandığını göreceksiniz.

Doluduvar.com web sitemiz üzerinden dekorasyonunuza uygun ölçüde, uyumlu renk ve desenlerle donatılmış tablolara göz atabilir, beğendiğiniz modelin siparişini hızlıca verebilirsiniz. Sizin için özenle hazırlayacağımız tablonuz kısa süre içerisinde adresinize gönderilecek ve dekorasyonunuzun bir parçası olacaktır.

 

 


Doluduvar.com © 2023 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

Whatsapp Sipariş